Laiks būs neparasts – sinoptiķi sniedza jaunu prognozi ziemai 2024-2025

Neskaidrība par 2024-2025. gada ziemu, kas daudzus uztrauca jau kopš rudens sākuma, beidzot ir kliedēta, pateicoties Hidrometeoroloģijas centra atjauninātajai prognozei.

Jaunu datu analīze ir ļāvusi sinoptiķiem sniegt precīzāku prognozi, solot ne mazāk neparastu ziemu, līdzīgi kā bija pagājušajā vasarā.

Austrumeiropā gaidāms nestabils temperatūras režīms. Decembrī būs salīdzinoši silts laiks (0…-5 grādi pēc Celsija), bet janvāris sāksies ar strauju aukstumu, dienā sasniedzot -25 grādus pēc Celsija, bet naktī -30 grādus pēc Celsija. Janvāra otrajā pusē gaidāma sasilšana līdz -9…-15 grādiem. Ziemas kulminācija būs strauja atdzišana 2025. gada februāra beigās.

Saskaņā ar Hidrometeoroloģijas centra prognozi ziema var iestāties agrāk nekā parasti. Austrumeiropas iedzīvotāji pirmo aukstumu izjutīs jau novembrī, īpaši naktīs. Bet ziemas beigās februārī būs strauja atdzišana, mākoņains, reizēm snigs.

 

Šīs prognozes metodika ir balstīta uz datiem par Saules aktivitāti un ilgtermiņa meteoroloģiskajiem novērojumiem. Šī prognoze bija iespējama, pateicoties visaptverošai analīzei, ko veica Hidrometeoroloģijas centra speciālisti.

Šīs prognozes kontekstā jāatzīmē, ka jau agrāk meteorologi ir izteikuši pieņēmumus par stabilas sniega segas veidošanās laiku Austrumeiropas daļā. Tomēr šī Hidrometeoroloģijas centra prognoze sniedz pilnīgāku un detalizētāku priekšstatu par gaidāmajiem laikapstākļiem nākamajā ziemā.

Lasi vēl: Naudas lietus gaidāms: 4 zvaigžņu zīmes, kurām pirms Jaunā gada būs laiks uzkrāt bagātību

Prognozes galvenie punkti:

Neparasti silta ziemas pirmā puse. Krasa atdzišana ziemas sākumā un beigās. Mākoņains laiks un periodiska snigšana ziemas otrajā pusē. Iespējama agrāka ziemas iestāšanās.

3 zvaigžņu zīmes, kuru pārstāvjiem novembrī pavērsies pārsteidzošas iespējas

Galvenā loma ziemas laikapstākļu veidošanā būs klimata fenomena El Niño maiņai uz La Niña. Šī pāreja var izraisīt paaugstinātu mitrumu un nestabilus laika apstākļus visā valstī.

Būtiska ietekme ir arī atmosfēras spiedienam Atlantijas okeāna ziemeļdaļā, jo īpaši spiediena starpībai starp Azoru salām un Islandi. Šī rādītāja negatīvās vērtības palielina smagu salnu iespējamību arī Austrumeiropā.

Izskan arī sīkāka informācija par Latvijas laikapstākļiem tuvākajā laikā, noskaidrosim.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment